Dansk Sejlunion25. januar 2013 10:58

Husk tilmeldingsfristen til instruktørkurser

Tilmeldingsfristen til en række af Dansk Sejlunions Instruktør/træner-kurser nærmer sig. Det er blevet tid til at få overblik over instruktørtruppen til den kommende sæson og at få klubbens instruktører tilmeldt de kommende kurser.

Tilmeldingsfristen til en række af Dansk Sejlunions Instruktør/træner-kurser nærmer sig. Det er blevet tid til at få overblik over instruktørtruppen til den kommende sæson og at få klubbens instruktører tilmeldt de kommende kurser.

Kursussæsonen er i fuld gang, og inden længe bliver den næste række af instruktør/træner-kurser afviklet.

D. 15/2 udløber tilmeldingsfristen til følgende kurser:

  • Instruktør 1 (Brøndby, d. 16-17/3)
  • Instruktør 1 (Middelfart, d. 16-17/3)
  • Instruktør 2 (Brøndby, d. 16-17/3)
  • Regeldagen - en workshop for trænere (Middelfart, d. 16/3)
  • Klubben som organisation - Hurra jeg er blevet leder (Middelfart, d. 17/3)

Se kursuskalenderen her.

Tilmeldingen foregår gennem Dansk Sejlunions medlemssystem. Kontakt evt. Dansk Sejlunions udviklingskonsulenter for info om tilmelding.