Harboe Cup 2017 / Dansk Sejlunion Grandprix 23. - 24. september 2017 - Europe

Skælskør Amatør-Sejlklub

Overall

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 45, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo Skipper Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1 DEN 1804 Anna Livbjerg Kaløvig Bådelaug 0.75 0.75 2.00 0.75 2.00 0.75 2.00 (8.00) 17.00 9.00
2 DEN 1771 Lau Zachariassen Hellerup Sejlklib (5.00) 3.00 0.75 3.00 3.00 2.00 5.00 5.00 26.75 21.75
3 DEN 99 Kristian Præst Kaløvig Bådelaug 9.00 (10.00) 5.00 2.00 0.75 5.00 4.00 4.00 39.75 29.75
4 DEN 1778 Emil Munch Kaløvig Bådelaug 14.00 8.00 3.00 4.00 10.00 (20.00) 3.00 0.75 62.75 42.75
5 DEN 6 Rune Meedom Cramer Skive Sejlklub 2.00 7.00 (30.00) 5.00 5.00 3.00 11.00 15.00 78.00 48.00
6 DEN 1561 Daniel Hopmann Yachtklubben Furesøen 6.00 17.00 4.00 8.00 (46.00 UFD) 7.00 8.00 10.00 106.00 60.00
7 DEN 13 Nikolai Tiedemann Kaløvig Bådelaug (29.00) 25.00 12.00 17.00 9.00 4.00 0.75 3.00 99.75 70.75
8 DEN 1809 Nicklas Boserup Faaborg Sejlklub 11.00 9.00 6.00 10.00 7.00 (19.00) 17.00 11.00 90.00 71.00
9 DEN 1757 Sara Lyngborg Pedersen Kaløvig Bådelaug 8.00 2.00 11.00 (30.00) 22.00 12.00 6.00 16.00 107.00 77.00
10 DEN 1798 Josefine Bjørndal Robl Kaløvig Bådelaug 4.00 11.00 17.00 7.00 8.00 13.00 (30.00) 19.00 109.00 79.00
11 DEN 1813 Jonas Ullmann Sletten Bådeklub 19.00 4.00 14.00 11.00 15.00 (46.00 BFD) 26.00 6.00 141.00 95.00
12 DEN 75 Jesper Brink Kaløvig Bådelaug 28.00 16.00 10.00 21.00 12.00 (46.00 BFD) 7.00 7.00 147.00 101.00
13 DEN 92 Astrid Harsaae Yachtklubben Furesøen 22.00 6.00 8.00 6.00 32.00 14.00 18.00 (33.00) 139.00 106.00
14 DEN 1801 Henrik Sø Kristensen Kaløvig Bådelaug 26.00 (30.00) 15.00 20.00 4.00 15.00 16.00 13.00 139.00 109.00
15 DEN 1810 Mette Hasling Gade Sønderborg Yacht-Club 3.00 14.00 18.00 9.00 (31.00) 10.00 28.00 31.00 144.00 113.00
16 DEN 15 Malene Stenius Petersen Kolding Sejlklub 18.00 27.00 (39.00) 14.00 11.00 8.00 21.00 17.00 155.00 116.00
17 DEN 17 Clement Aasholm-Bradley Yachtklubben Furesøen 7.00 19.00 (32.00) 18.00 13.00 16.00 22.00 23.00 150.00 118.00
18 DEN 1630 Sophus Jarvig Kaløvig Bådelaug 21.00 13.00 21.00 16.00 18.00 (25.00) 13.00 18.00 145.00 120.00
19 DEN 77 Marie Præst Kaløvig Bådelaug 17.00 15.00 13.00 22.00 6.00 18.00 (33.00) 32.00 156.00 123.00
20 DEN 95 Marie-Louise Harboe Faaborg Sejlklub 23.00 5.00 22.00 13.00 19.00 (34.00) 31.00 12.00 159.00 125.00
21 DEN 88 Maria Ravn Jürgensen Kaløvig Bådelaug 24.00 23.00 25.00 19.00 (26.00) 11.00 14.00 14.00 156.00 130.00
22 DEN 1727 Clara Dahlberg-Garde Yachtklubben Furesøen 10.00 32.00 9.00 (46.00 BFD) 34.00 21.00 9.00 22.00 183.00 137.00
23 DEN 3 Mathias Yde Hedegaard Kaløvig Bådelaug 15.00 21.00 7.00 27.00 23.00 23.00 (38.00) 24.00 178.00 140.00
24 DEN 71 Emil Madsen Horsens Sejlklub 13.00 26.00 27.00 (46.00 BFD) 25.00 17.00 23.00 9.00 186.00 140.00
25 DEN 1806 Cecilie Amalie Tønder Herslev Strand Sejlklub 27.00 24.00 19.00 12.00 16.00 27.00 15.00 (29.00) 169.00 140.00
26 DEN 1812 Iben Dam Schmidt Kaløvig Bådelaug 31.00 12.00 16.00 (46.00 DSQ) 17.00 26.00 24.00 20.00 192.00 146.00
27 DEN 1817 Oscar Hendriksen Yachtklubben Furesøen 20.00 20.00 20.00 23.00 (46.00 UFD) 9.00 25.00 36.00 199.00 153.00
28 DEN 33 Sebastian Yde Hedegaard Kaløvig Bådelaug 30.00 29.00 24.00 26.00 14.00 (31.00) 12.00 21.00 187.00 156.00
29 DEN 1815 Anders Brandi Yde Aarhus Sejlklub 12.00 28.00 23.00 25.00 27.00 28.00 19.00 (46.00 BFD) 208.00 162.00
30 DEN 70 Ellen Schouw Nielsen Marselisborg Sejlklub 25.00 (33.00) 33.00 15.00 21.00 22.00 27.00 25.00 201.00 168.00
31 DEN 1767 Lucas Hopmann Yachtklubben Furesøen 16.00 22.00 29.00 24.00 24.00 33.00 20.00 (46.00 DNC) 214.00 168.00
32 DEN 1566 Rasmus Bergmann Fabrin Yachtklubben Furesøen (46.00 DNC) 46.00 DNC 46.00 DNC 46.00 DNC 20.00 6.00 10.00 2.00 222.00 176.00
33 DEN 1578 Magnus Aagensen Nykøbing Sjælland Sejlklub 33.00 (36.00) 28.00 32.00 36.00 32.00 29.00 30.00 256.00 220.00
34 DEN 24 Asger Hofmann Frisch Svendborg Sunds Sejlklub 35.00 31.00 35.00 28.00 30.00 (40.00) 35.00 28.00 262.00 222.00
35 NOR 374 Jeppe Stærgaard Yachtklubben Furesøen 37.00 (38.00) 38.00 35.00 29.00 30.00 34.00 26.00 267.00 229.00
36 DEN 1808 Amalie Bjørndal Robl Kaløvig Bådelaug (39.00) 34.00 34.00 29.00 35.00 29.00 32.00 37.00 269.00 230.00
37 DEN 11 Oliver Bløcher Faaborg Sejlklub 40.00 18.00 37.00 37.00 28.00 (41.00) 39.00 39.00 279.00 238.00
38 DEN 1530 Johannes Lindegaard Skolerne i Oure Sport & Performing Arts 36.00 41.00 31.00 (46.00 DNC) 39.00 24.00 36.00 41.00 294.00 248.00
39 DEN 1621 Mikkel Mogensen Yachtklubben Furesøen 41.00 35.00 36.00 34.00 33.00 38.00 (42.00) 34.00 293.00 251.00
40 DEN 1608 Lars Vesterholm-Lavesen Kongelig Dansk Yachtklub 34.00 (42.00) 42.00 36.00 41.00 35.00 40.00 27.00 297.00 255.00
41 DEN 1656 Sofie V T Madsen Yachtklubben Furesøen 38.00 39.00 (43.00) 33.00 38.00 37.00 37.00 38.00 303.00 260.00
42 DEN 1664 Jonas Lundqvist Yachtklubben Furesøen 32.00 37.00 26.00 31.00 (46.00 DNC) 46.00 DNC 46.00 DNC 46.00 DNC 310.00 264.00
43 DEN 1378 Emil Eskol Svenningsen Middelfart Sejlklub 42.00 (43.00) 41.00 38.00 40.00 36.00 41.00 35.00 316.00 273.00
44 Den 25 Frederik Wulf Skolerne i Oure Sport og Performing Ats 43.00 40.00 40.00 (46.00 BFD) 37.00 39.00 46.00 BFD 40.00 331.00 285.00
45 DEN 37 Bertil Bech Hviid Skolerne i Oure Sport & Performing Arts 44.00 44.00 (46.00 DNC) 46.00 DNC 46.00 DNS 46.00 BFD 46.00 BFD 46.00 DNC 364.00 318.00

www.sejlsas.dk

www.harboecup.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com